گیشا(کوی نصر)، بالاتر از خیابان نهم، پلاک 140، طبقه اول (بالای همکف)

آواز پاپ

صفحه اصلی سازشناسی آواز پاپ

آموزش آواز پاپ امروزه به یک امر فراگیر تبدیل شده است. آواز پاپ به دلیل جذابیت‌های زیادی که دارد، جوانان مختلف را شیفته‌ی خودش می‌کند. به اشتباه بسیاری از هنرجوهای آواز فکر می‌کنند که آواز پاپ نیاز به مهارت زیادی ندارد، اما این تفکر اشتباه است. آواز پاپ که خود دسته بندی‌های زیادی دارد، به مهارت خواندن زیادی نیاز دارد. جدای از مهارت که مسئله‌ی بسیار مهمی است، در آواز پاپ نیاز دارید تا حتماً سبک خاص خود را پیدا کنید و از تکرار دوری کنید. زمان یادگیری آواز پاپ به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها تمرین کردن هنرجو است. کلاس رفتن و صرف هزینه برای خواننده شدن کافی نیست، باید تمرین را جدی بگیرید. بسیاری از جوانان با توجه به عشقی که به آواز پاپ دارند، خواننده شدن را به هر قیمتی می-خواهند، اما این اشتباه است. برای تبدیل شما به یک خواننده‌ی پاپ ، داشتن رنگ صدای خاص و تکنیک درست مسئله‌ای ضروری است. بسیاری از افراد حتی با تمرین زیاد و فراگرفتن انواع تکنیک، موفق به آواز خواندن نمی‌شوند که دلیلش به نداشتن رنگ صدای خوب برمی‌گردد.

هر انسان استعداد و مهارت‌های زیادی دارد. شاید یک نفر بازیگر خیلی خوبی باشد اما خواننده‌ی خوبی نباشد و یا شاید شما انسان خیلی خوبی باشید اما نقاش خوبی نباشید. بنابراین هرکس باید استعدادهای خودش را بشناسد و برای نداشتن بسیاری از استعدادها حسرت نخورد.

وقتی شروع به یادگیری آواز می‌کنید، طبعاً تمایل دارید که هرچه زودتر به یک خواننده خوب تبدیل شوید و یا بتوانید حداقل یک آواز زیبا را بخوانید. بنابراین زمان یادگیری آموزش آواز پاپ یک سوال تکراری است که شاید هر جلسه از استاد آوازتان بپرسید. در مورد این سوال باید بگوییم که پاسخی قطعی وجود ندارد. زمان یادگیری برای هر کس متفاوت است. بعضی از هنرجوهای آواز نیاز مبرم به تمرین‌های زیاد و سخت دارند و برعکس بسیاری از هنرجوها در زمان آموزش، سریعاً مطلب را درک می‌کنند و با یک تمرین جزئی، بهترین خودشان را ارائه می‌دهند. اما چیزی که قطعی است، مرور این نکته است که وقت و زمانی که به آموزش آواز پاپ باید اختصاص دهید، وابسته به کاراکترتان متفاوت است. تمرین کردن زیاد که شامل تمرین نفس گیری، آموختن تکنیک، تمرکز کردن روی آواز و ... است تا زمانی موثر است که شما را خسته نکند. وقتی بدن و ذهن شما از تمرین کردن خسته شود، فراگیری دیگر رخ نمی‌دهد. بهتر است که زمان یادگیری به چند ساعت با فاصله‌ی مشخصی از هم تبدیل شود. با این کار از تکرار و خستگی جلوگیری می‌شود.

اگر تصمیم دارید که به یک خواننده‌ی پاپ تبدیل شوید، بهتر است در اولین قدم به یک آموزشگاه آواز خوب مراجعه کنید و از استاد آواز بخواهید تا شما را نسبت به این تصمیمی که دارید، راهنمایی کند. بعضی اوقات برخی از اساتید آواز با صراحت کلامی که دارند، شما را بطور واضح از تصمیمتان پشیمان می‌کنند، در این موقعیت یا شما از آواز خواندن کناره گیری می‌کنید و یا با تمرین و پشتکار زیاد، وجه دیگری از خودتان را به استاد نشان می‌دهید.

مشاهده همه سازها
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی