گیشا(کوی نصر)، بالاتر از خیابان نهم، پلاک 140، طبقه اول (بالای همکف)

والد و کودک

صفحه اصلی سازشناسی والد و کودک

نقش والدین در یادگیری موسیقی کودکان

در سنین کودکی یادگیری موسیقی باعث تقویت ذهن کودکان می‌شود، البته در این مسیر نباید از نقش والدین در یادگیری موسیقی کودکان غافل شد. والدین با حضورشان در جلسات آموزشی کودک باعث اعتماد به نفس دو چندان در آنها می‌شوند. از دلایل دیگر حضور والدین در این جلسات، همراهی آنها با کودک است. گاهی درک یک موضوع برای کودک دشوار است اما با حضور والدین، این مطالب می‌تواند در زمان تمرین بازگو شود و یادگیری را آسان کند. موسیقی یک مهارت درونی بیرونی است. یعنی همزمان که از تشویش‌های ذهنی می‌کاهد، در بیرون آوای خوشی را منعکس می‌کند. در بسیاری از کشورها آموزش موسیقی برای کودک تحت عنوان موسیقی والد و کودک شناخته می‌شود.

در این جلسات آموزشی هم‌چنان که کودک حضور فعالی دارد، والدین نیز نقش مهمی در یادگیری موسیقی دارند. یکی دیگر از دلایل حضور والدین در جلسات موسیقی، رها کردن ذهن و بدن فرد است. کودکان معمولاً در برخورد با افراد غریبه دچار خجالت می‌شوند. اما زمانی که والدین در جلسه حضور دارند، آنها این خجالت را کمتر احساس می‌کنند. اگر کودک دارید، حتماً آنها را به یادگیری موسیقی و آموختن یک ساز تشویق کنید، اما به خودتان اجازه ندهید که این موضوع به یک اجبار برای کودک تبدیل شود. آموختن موسیقی در پرورش احساس کودک بسیار یاری دهنده است. کودک شما ممکن است دچار رفتارهایی مثل پرخاشگری، بد خلقی یا کلافگی شود، توسط موسیقی می‌توانید او را از این احساسات نجات دهید.

نقش والدین در یادگیری موسیقی کودکان به شدت مهم است. در اینجا می‌خواهیم به چند مورد از اهمیت این نقش اشاره کنیم:

  • کودکان ممکن است در حین آموزش موسیقی نکات زیادی را فراموش کنند و آنها را از یاد ببرند. با حضور والدین در جلسات آموزشی موسیقی، کودکان بدون نگرانی از عقب افتادن از کلاس می‌توانند نکات جلسه آموزشی را در خانه همراه با والدین‌شان تمرین کنند.
  • اگر والدین همراه با فرزندشان به کلاس موسیقی بروند، باعث می‌شوند تا رابطه‌‌شان با فرزند خود بهتر شود و کودک احساس راحتی بیشتری با والدین خود کند.
  • همراهی کردن فرزند در کلاس موسیقی با نوعی تشویق همراه است. تشویق کردن کودک باعث یادگیری بیشتر می‌شود و اعتماد به نفس را در او زیاد می‌کند.
  • کودکان علاقه زیادی به نمایش خودشان در حضور والدین دارند. والدین با حضور در کلاس‌های موسیقی، این احساس نیاز را در کودکانشان ارضا می‌کنند.
  • اگر فرزندتان علاقه‌ای به یادگیری موسیقی ندارد، شما با همراهی کردن او در جلسات آموزشی، این علاقه را در او ایجاد می‌کنید.
مشاهده همه سازها
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی