گیشا(کوی نصر)، بالاتر از خیابان نهم، پلاک 140، طبقه اول (بالای همکف)

سازهای مناسب برای 50 سال به بالا

آموزشگاه موسیقی دل آوا مقاله ها سازهای مناسب برای 50 سال به بالا

اگر تا به حال برای یادگیری یک ساز تمایل داشته‌اید اما وقت ندارید، ممکن است با رسیدن به ۵۰ سالگی زندگی کندتر شود و در واقع وقت داشته باشید که به طور جدی در مورد استفاده از یک ساز موسیقی فکر کنید. شما نمی‌خواهید سال‌ها وقت بگذارید و درس بخوانید یا حتی احساس کنید که به آن عادت کرده‌اید! شما می‌خواهید بتوانید آهنگی را بنوازید، بالاخره مدت زیادی منتظر بودید تا این کار را انجام دهید، بنابراین ساده‌ترین ساز برای یادگیری در ۵۰ سالگی چیست؟

ریکوردر

ریکوردر یکی از آسان‌ترین ابزارها برای یادگیری است. بسیاری از مدارس در سالهای اولیه ریکوردر را آموزش می‌دهند و این یک شروع خوب برای کودکان است. برای مبتدیان مسن، بهترین فاکتور در مورد ریکوردر این است که نفس زیادی نمی‌کشد تا صدایی از آن خارج شود، و این را می‌توان یک ابزار موسیقی آسان برای بزرگسالان در نظر گرفت. ریکوردرهای مختلفی مانند سوپرانو، آلتو و تنور وجود دارد که هر کدام به تدریج بزرگتر از قبلی هستند. هرچه ریکوردر بزرگتر باشد، صدا بم‌تر و غنی‌تر است. ریکوردرها می‌توانند از پلاستیک یا چوب ساخته شوند. صدای ریکوردرهای چوبی بیشتر از پلاستیکی است. اگر فقط می‌خواهید ببینید آیا آن را دوست دارید، می‌توانید با یک ریکوردر پلاستیکی ارزان شروع کنید و سپس ارتقا دهید. خبر خوب این است که اگر بر ریکوردر مسلط باشید، می‌توانید به راحتی به نواختن کلارینت، ساکسیفون یا فلوت بپردازید زیرا محل قرارگیری انگشتان یکسان است.

چنگ

چنگ‌ها در اندازه‌های مختلف و با تعداد مختلف رشته وجود دارند. یک چنگ کوچک می‌تواند روی زانو یا روی چهارپایه کوچک قرار گیر د و قابل حمل است. چنگ لیر واقعاً کوچک است و یادگیری آن بسیار ساده‌تر از یک چنگ بزرگ است. آن‌ها می‌توانند از ۷ تا ۱۰ سیم داشته باشند و بسیار مقرون به صرفه هستند و این باعث می‌شود که یک ساز موسیقی بسیار خوب برای یادگیری بزرگسالان باشد.

سازهای کوبه‌ای

تسلط بر سازهای کوبه‌ای بسیار ساده‌تر است و حس اولیه و ارگانیک در آن‌ها وجود دارد. اگر اعتماد به نفس لازم برای یادگیری یک ساز به صورت منظم را ندارید، آن‌ها بهترین ابزار برای یادگیری هستند. اگر تصمیم به یادگیری سازهای کوبه‌ای دارید، ممکن است تصمیم بگیرید که به جای تنها یک ساز، نواختن چند ساز را بیاموزید. آن‌ها ساده‌ترین سازهایی هستند که می‌توانید یاد بگیرید زیرا نمی‌توانید هیچ نت اشتباهی بنوازید. این کاری است که تقریباً با هر ساز کوبه‌ای می‌توانید انجام دهید، و یکی از بهترین سازها برای یادگیری است.

بونگو

یکی دیگر از سازهای بسیار قدیمی که به اشکال مختلف از سراسر جهان یافت می‌شود، بونگوها هستند. بونگوها مجموعه‌ای از دو طبل متصل به هم هستند، یکی کوچک با صدای بلند و دیگری بزرگتر با صدای کم. می‌توانید بونگوها جنس‌های مختلفی دارند، اما هر کدام را که بخواهید تهیه کنید، بسیار مقرون به صرفه هستند. بازی با انگشتان دست و استفاده از دست‌ها به شیوه‌ای استراتژیک برای تغییر صدای هر طبل، یکی از بهترین سازها برای یادگیری است.

کیت طبل

اگر فکر می‌کنید همه آن سازهای کوبه‌ای مخصوص وزنه‌های سبک هستند، ممکن است یاد بگیرید که کیت طبل استاندارد را بنوازید. اما شما باید اتاق داشته باشید و بتوانید سر و صدای زیادی در محل زندگی خود ایجاد کنید. یادگیری نحوه نواختن درامز بیشتر از سایر سازهای کوبه‌ای به تمرین نیاز دارد، اما سرگرم‌کننده است. این نیز یکی از بهترین سازها برای یادگیری است زیرا می‌توانید از بازی در کنار آهنگ‌های مورد علاقه خود لذت ببرید یا حتی در یک گروه موسیقی بازی کنید.

تنبور

تنبور یک ساز کوبه‌ای بسیار ساده اما موثر است که می‌توانید به همراه تمام آهنگ‌های مورد علاقه خود بنوازید یا به همراه دوستی که پیانو یا گیتار می‌زند، بنوازید. تنوع زیادی در سبک تنبور وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید.

گیتار

اگر قصد دارید گیتار را بیاموزید، بهترین راه برای شروع آکورد در یک گیتار سیم نایلونی است. انواع دیگر گیتارها عبارتند از سیم استیل، ۱۲ سیم، سبک کلاسیک، نواختن آکورد، گیتار الکتریک یا باس.

ساده‌ترین راه برای شروع، استفاده از گیتار با سیم نایلونی است، زیرا سیم‌های فولادی می‌توانند به انگشتان شما در ابتدا بسیار آسیب برساند. هنگامی که ماهر شدید، می‌توانید از گیتار با سیم فولادی استفاده کنید. نواختن آکورد راهی سریع و آسان برای شروع پخش آهنگ‌هایی است که می‌توانید همراه آن‌ها بخوانید. گیتار کمی سخت‌تر از سایر سازهایی است که تا کنون ذکر کردیم. اگر وقت دارید، یکی از بهترین سازها برای یادگیری در ۵۰ سالگی است.

در آخر با بررسی موارد ذکر شده ساز خود را انتخاب کنید و برای یادگیری آموزش ببینید تا بتوانید هر چه سریع‌تر به هدف خود نزدیک شوید. کمک گرفتن از اساتید با تجربه در زمینه‌سازی که انتخاب می‌کنید نتیجه مطلوب‌تری برای شما به همراه خواهد داشت.
مشاهده همه مقاله ها
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی